top of page
Solární panely Home
Naše firma splňuje parametry "Desatera pro výběr fotovoltaiky" 

 

Jedná se o návod jak správně vybrat fotovoltaický systém i realizační firmu, který je zaštítěn Českým cechem akumulace a fotovoltaiky (CAFT), Státním fondem životního prostředí ČR, Komorou obnovitelných zdrojů a Ministerstvem průmyslu a obchodu. Více informací naleznete ZDE

Autorizace

 

Jsme autorizovaná firma pro montáže fotovoltaických systémů s profesní kvalifikací (kód MPO pro žádosti o dotace NZÚ).

Dále jsme oficiální instalační firma výrobce střídačů Goodwe, od roku 2023 s rozšířenou úrovní znalostí GOODWE PLUS+. Rozumíme principu činnosti FV systému se střídači do úrovně ladění optimálních parametrů, hledání závad, propojení s domácí automatizací a využití dat od střídače v automatizovaném chodu moderních nízkoenergetických budov.

Certifikát Goodwe PLUS SP innotec
Instalace FVE - víkendový dům, 8kWp panely, 7.1kWh bateriové uložistě + akumulace do vody 
ukazka_prace.jpg

Hybridní fotovoltaická elektrárna s řízeným ukládáním energie do baterie a do vody (wattrouting) schopná pracovat v ostrovním režimu při výpadku sítě.

 

Realizace proběhla esteticky šetrně na novostavbě moderní chalupy. Kabelová vedení jsou na přání zákazníka skrytá a pod fasádou, bez lišt. Instalace technologie uvnitř je provedena na vyhrazeném místě.

Motivace zákazníka je kromě pokrytí energetického provozu chalupy, také posílání si přebytků výroby el. energie z chalupy do bytu v Praze (sdílení elektřiny ve dvou domácnostech od dalšího roku).

Instalace FVE - rodinný dům, 7kWp panely, 7.1kWh bateriové uložistě 
ukazka_prace_2.jpg

Hybridní fotovoltaická elektrárna 7kWp s bateriovým uložištěm 7.1kWh schopná pracovat v ostrovním režimu při výpadku sítě.

 

BACKUP výstup střídače napájí všechny kritické okruhy odběrového místa jako jsou světla, lednice, zásuvky pro elektroniku v pokojích, elektrickou bránu, atd.

Při výpadku elektřiny ze sítě přechází systém automaticky a okamžitě (do 10ms) do ostrovního režimu. Zákazník se o nic nemusí starat, nic přepínat, či natahovat při výpadku elektřiny prodlužováky z technické místnosti.

Instalace FVE - rodinný dům, 12.2kWp panely, 17.8kWh bateriové uložistě, 22kW chytrá dobíjecí stanice 
ukazka_prace_5.jpg

Hybridní fotovoltaická elektrárna s ukládáním energie do baterie schopná pokrýt většinu domu při výpadku sítě a pracovat tak neomezeně v ostrovním režimu.

Při východo-západní orientaci střech se sklonem jsme navrhli oversizing, tj. zapojení dvou opačně orientovaných stringů v součtovém špičkovém výkonu teoreticky větším, než je nominální výkon střídače. V reálné situaci nejsou obě strany domu zároveň osvětleny přímým sluncem a tedy kapacita střídače 10kW na straně do sítě je navržena jako dostačující a bude efektivněji využita.

Kabelová vedení jsou na přání zákazníka skrytá, maximální možné vedení kabeláže v podhledech, přechod kabeláže z domu do garáže (kde je umístěn střídač) bylo realizováno falešným hnědým okapovým svodem, aj. detaily.

Rozšíření instalace FVE o akumulaci do vody, 3x400V 3.3kW topné těleso, kombinovaný zásobník 
ukazka_prace_3.jpg

Rozšíření existujícího hybridního FV systému s bateriemi o řízenou akumulaci energie do vody (wattrouting).

 

Fotovoltaický systém primárně uspokojuje požadavky na okamžitou spotřebu elektřiny v domácnosti, následně dobíjí baterie. Pokud je energie stále nadbytek, ... tedy od jara do podzimu, ohřívá i zásobník teplé užitkové vody (TUV). Tuto činnost následně převezme od podzimu do jara původní plynový kondenzační kotel.

 

Nový zásobník TUV o objemu 300L ohřívaný topnými patronami 3 fázově čistě z přebytků FVE a zároveň topným okruhem stávajícího kondenzačního plynového kotle.

Teplá voda od jara do podzimu pro zákazníka zdarma. Denně až 20kWh energie ze slunce uložené do TUV.

Rozšíření instalace FVE o další bateriové uložistě +14.2kWh a panely +4.8kWp 
ukazka_prace_4.jpg

Škálovatelnost - budoucí rozšiřování FV systému - je u našich instalací možná. Počet zapojených střídačů i baterií do systému lze dále navyšovat.

 

Zde v příkladu dva hybridní střídače o výkonu 2x 10kW a dvě vysokonapěťové baterie o kapacitě 2x 14.2kWh při práci v synergii.

S hybridními střídači Goodwe ET Plus a LiFePO4 vysokonapěťovými bateriemi Pylontech můžete získat plnou kontrolu nad vaší energií a přečkat díky vysoké kapacitě rozšířeného systému mnoho dní oblačného počasí. 

Ukázky práce

Ukázky naší práce a aktuality najdete nově na facebook stránkách.

bottom of page